Cudowne uniwersum Jana «Elfa»

Serdecznie zapraszamy na czwarty koncert w ramach projektu «Usłyszeć
obraz = zobaczyć dźwięk», który odbywa się ze wsparcia i dofinansowania ze środków Miasta Gdańska w ramach programu „Małe granty 2021”.
Tym razem w przestrzeni naszej Galerii po raz kolejny wystąpi Jan „Elf” Czerwiński.
Postać, której podwaliny działalności artystycznej ustanawiają umiejętności beatboxowe nabywane w 2006 roku i uznane na krajowych mistrzostwach (Mistrz Polski Polish Beatbox Battle 2018 i 2019 kat. Loop Station, TOP4 WBW Beatbox 2017 Solo). Od tego czasu artysta rozwija się jako muzyk, showman i konferansjer w bogatym trójmiejskim środowisku tworząc i wspierając takie projekty jak duet B’loop, Fala Zmiany, Muzalians, Chór MusicEverywhere.
Twórczość to własne kreacje oraz spersonalizowane aranżacje znanych utworów wykonywanych przy użyciu wyłącznie aparatu mowy (bądź to na żywo, bądź z wykorzystaniem procesorów efektownych i stacji zapętlających) czerpiące z wielu kręgów, ale zazwyczaj oscylujące w granicach gatunków reggae, d’n’b, rock, house. Kompozycje te znajdują swoje miejsce na koncertach cechujących się zrelaksowaną atmosferą, ale też w przestrzeni teatralnej (spektakl Mololo” Czerwony Kapturek w gotyk stajlu”, który znalazł się w finale konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego „The Best Off”,  Nie rób scen” grupy projektowej Sopockiego Teatru Tańca,”Sen” Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Fotorelacja z koncertu.