Tytuł


W związku z agresją Rosji na Ukrainę od dzisiaj nasza galeria spełnia funkcję centrum koordynacyjnego pomocy wolontariuszy Ukrainie.
Zbieramy i kupujemy rzeczy, które wysyłamy czy dostarczamy bezpośrednio do jednostek wojskowych lub organizacji wolontariackich,
medycznych centrów  oraz do konkretnych osób potrzebujących pomocy  w Ukrainie.

Zapraszamy do wspierania naszej działalności:
Nasze konta Bankowe:
Fundacja «Savchenko»
Tytuł przelewu: darowizna “Pomoc Ukrainie”
ZŁOTY: PL 55 1240 5400 1111 0011 0466 2783
USD: PL 86 1240 5400 1787 0011 0466 2666
EURO: PL 29 1240 5400 1978 0011 0466 258
Pay Pal: info@savchenkofoundation.com.

Pomożemy Ukrainie.
Zwyciężymy razem!

Nasze dzialania

452 Dzień
niezłomna i dzielna Ukraina broni się przed rosyjskim okrutnym złem.
Każdy wnoszący swój możliwy wkład w mur ukraińskiej obrony, wnosi w mur Siły Ukrainy, Siły Polski i Europy.
Razem z naszymi przyjaciółmi darczyńcami nie przestajemy pomagać i wspierać ważnego procesu przeciwstawiania się naszemu wspólnemu wrogowi.
* Serdeczne podziękowania za hojne datki pieniężne od naszych darczyńców Robertowi Turlo oraz Iwonie Wodkiewicz, Marcia Jean Carr z USA.
Dziękujemy Arkadiuszu Onachu (restauracja Winne Grono), za stale darowiznę pieniężne i pakunki ważnych leków.

Jesteśmy również niezmiernie wdzięczni za kolejną darowiznę z aukcji charytatywnej w ASP Gdańsk 2750 zł oraz 350 zł od Adama Świerzewskiego i Gołębiewskiej Dominiki.

Dzięki waszym dotacjom mogliśmy przekazać część środków ukraińskim żołnierzom specnazu z 103 brygady na zakup noktowizora oraz samochodu do wykonywania zadań bojowych 125 brygady Sił Zbrojnych Ukrainy.

Nasza fundacja przekazała również całą serię autorskich sitodruków Serhiya Savchenko na aukcje charytatywne na rzecz ZSU podczas trasy charytatywnej ukraińskiego zespołu TNMK po Polsce.

W ubiegłym miesiącu przekazaliśmy 4000 zł na konto fundacji Venimus ad Vitam, która z inicjatywy polsko-ukraińskiego lekarza Romana Baryłaka leczy i ratuje słuch rannych ukraińskich żołnierzy, oraz opiekuje się Szpitalem Dziecięcym w Kramatorsku i szpitalem wojskowym w Dnieprze i Charkowie.
Serdeczne podziękowania dla Fundacji British Ukrainian Aid za cały bus leków, które udało nam przekazać do Szpitala Dziecięcego w Kramatorsku.
Wielkie podziękowania dla każdego, kto pomaga i przyczynia się do zbliżenia czasu zwycięstwa Ukrainy oraz pokoju na kontynencie europejskim.

285 Dzień
rosyjskiej agresji i nasz wspólny opór i z Waszą pomocą. Przez jakiś czas nie publikowaliśmy postów o prowadzonej pracy, ale działaliśmy nieprzerwanie, podobnie jak nasi wierni przyjaciele, darczyńcy, wolontariusze i po prostu dobrzy ludzie, którzy stoją po stronie światowego dobra i Wolności.
Wasze darowizny to nie tylko darowizny materialne, które są niezwykle ważne, to także darowizny waszego czasu życiowego, uwagi, współczucia. To wsparcie inspiruje wiarę do tworzenia naszego pięknego świata w przyszłości.
Ceny wyrazić wielkie podziękowania dla Arkadiusz Onasch i Beata Onasch i Restauracje Winne Grono. Ci niezwykli ludzie od pierwszych dni gorącej wojny aż dotąd, mimo trudności ekonomicznych, nieustannie przynoszą nową i nową pomoc. Bandaże elastyczne, żelowe bandaże przeciwoparzeniowe, różnego rodzaju leki, zimowe siatki kamuflażowe oraz dużą paczka ciepłej bielizny i duzo duzo innych rzeczy .
Dziękujemy Rotary Clubu Inowrocławia . Dwie energo-stacje zakupione przez Rotary Club Inowrocławia zostały wysłane do części Terytorialne obrony na kierunku donieckim i charkowskim oraz do jednostki wojskowej ZSU A7076. Ciepłe rzeczy, ubrania, zakupione jeszcze wcześniej, pomagają w zaspokojeniu potrzeb naszych obrońców do dzisiaj. Ogromne podziękowania dla Leonard Franciszek Berendt za jego serdeczne cieple i stale wsparcie.
Podczas wystawy ukraińskich artystów w Berlinie nasi partnerzy z galerii Galerie Mutter Fourage Jens i Lea Kunach zebrali 800 euro i przekazali je nam na zakup niezbędnych rzeczy dla Ukrainy. Część tych środków (400 euro) przeznaczyliśmy na zakup ciepłej odzieży termicznej, śpiworów, a także przekazaliśmy środki na paliwo wolontariuszowi Andrijowi Dobko, który regularnie dostarcza paczki z pomocą własnym prywatnym autem na wschód. Pozostałe środki w wysokości 450 euro zostaną przekazane na wsparcie mobilnego warsztatu samochodowego dla jednostki wojskowej A7076.
Dla tej samej części udało nam się zakupić i skoordynować dostawę trzech generatorów elektrycznych, które zostały dostarczone na wschód z pomocą przyjaciel i wolontariuszy Dana Yakymchuk i Mariusz Delgas
Dziękujemy artyście Eduard Belsky, który przekazał autorskie honorarium (450 euro) ze swoich prac na pomoc Ukrainie, artystom Erikowi Maju i Hansu Schabu oraz wielu berlińskim kolegom z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec, partnerom z galerii Mutter Fourage Berlin za zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch wystawy sztuki ukraińskich artystów oraz szczere wsparcie dla Ukrainy i jej kultury w Europie Zachodniej.
Dziękujemy wszystkim razem, i szczególnie każdemu , którzy wierzą, wspierają i nadal pomagają.
Jesteśmy świadkami, że dokonujemy rzeczy z pozoru niemożliwej – pokonujemy o wiele masywniejszego, straszniejszego i brutalniejszego wroga, ucieleśnienie skoncentrowanego zła, które wkroczyło w to, co najważniejsze – w naszą Wolność. Jednak gdy działamy razem, nikt nam naszej Wolności nie obierze.
Dzisiaj ludzie w Ukrainie dziękują za każdy przeżyty dzień. I za to dziękują Armii Ukraińskiej, którą wspierają wolontariusze. A teraz jest Dzień Wolontariusza w Ukrainie.
Dziś jest wasz dzień i nasz dzień, nasi drodzy przyjaciele.

Dzień 162.
Pomimo tego, że ta brutalna wojna długa i wyczerpująca, kontynuujemy nasza prace dzięki Waszej pomocy i darowiznom na rzecz bohaterskiej Ukrainie, która nadal walczy z okrutnym rosyjskim okupantem.
Żołnierze ukraińscy odważnie bronią i pewnie wypędzają wroga z ukraińskiej ziemi i są niezwykle wdzięczni wszystkim, którzy przyczyniają i wspierają ich w tej trudnej walce.
Dzięki Państwa pomocy udało nam się zakupić w kwocie 7049,97 zł:
Balistyczne okularowe ochronne- 6szt.Plecaki wojskowe-8 szt.Plecaki-hydratory 7 szt.Filtry do wody-24 szt.Koszulki wojskowe- 24 szt.Wreszcie dotarli do nas Solarne Powerbanki wysokiej jakości-29 szt.
Część rzeczy , już zostały dostawione do Lwowa już są w rękach żołnierzy ukraińskich z wojskowej części A7394 z pod Charkowa.Za pomocy naszych przyjacielow ш partnerów z British-Ukrainian Aid, z Wielkiej Brytanii i USA udało się nam koordynować i organizować dostawę pikapa ML-200 do żołnierzy do 125 odrębnej brygady obrony terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy, dużej ilości medykamentów do Obrona terytorialna „Szit Wasylkow” Wasylkiwskiej MTG , w koordynacji Oksana Wygovska oraz humanitarnych rzeczy dla dzieci z miasteczka uchodźców we Lwowie za koordynacji Marta Bilska. Dziękujemy raz kolejny za duży pakunek opatrunków medycznych, który otrzymaliśmy do przekazania Ukraińskim medykom od naszych serdecznych przyjaciele z Restauracji Winne Grono
Wielkie podziękowania dla pracowni tatuażów Zwidy Pracownia za kolejną darowiznę 1200 Zł.
Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym darczyńców, ofiarodawcom, którzy nadal wspierają Ukrainę.

Pracujemy dalej!
Pomożemy Ukrainie – Zwyciężymy razem!.

 
Dzień 133.
Raz za razem, dzięki wsparciu naszych przyjaciół z Wielkiej Brytanii i USA, udało nam się skoordynować i dostarczyć kilka przesyłek leków do Narodowego Uniwersytetu Medycznego im. O.O. Bogomoltsia w Kijowie. Wszystko jest już dziś jest dostarczone na front i ratuje życie dzielnym ukraińskim żołnierzom. Było to możliwe przy współpracy. i koordynacji z dziekanem uniwersytetu, Оксана Виговська
Kilka dni temu dostarczyliśmy do Lwowa nowe paczki z pomocą , które zakupiliśmy ze środków otrzymanych od naszych darczyńców. Artykuły higieniczne, skarpetki i bieliznę antybakteryjną (80 i 60 par), produkty medyczne (Opatrunki hydrokolidowe, hemostatyczne gąbki, elastyczne bandaże) oraz letnie buty wojskowe (20 par). W drodze do nas jest jeszcze 30 solarnych powerbanków o dużej pojemności, hydratory i specjalne filtry do wody.
Łącznie w ramach pomocy Ukrainie w poprzednim miesiącu ,zrobiliśmy zakupy na łączną kwotę 8963 zł.
Specjalne podziękowania za dużą paczkę opatrunków i środków medycznych dla przyjaciół z restauracji „Winne Grono” Arkadiusz i Beata Onasch, którzy nieustannie nas wspierają, dla Andrzej Stelmasiewicza, za znaczną darowiznę pieniężną, dla wspaniałej ukraińskiej piosenkarki Kseniya Kysylychyn i fundusze zebrane podczas swoich koncertów, Fundacji MORZE za sitodruki przekazane nam do realizacji i wsparcia , Anastasiya Lysyuk, za pomoc w zbieraniu funduszy, zakupach oraz niestrudzonej pracy koordynacyjnej. Z głębi serca jesteśmy wdzięczni wszystkim, nie tylko z Polski , ale także z całego Świata.
Dziękujemy każdemu z osobna i wszystkim razem!
 

Dzień 92
Mobilny Szpital w „Tarczy Wasylkowa” ponownie otrzymuje naszą i Waszą pomoc!
Dziekujemy za transport Yura Koval i za koordynacje : Oksana Wygowska
zakupy i zbiórka: RotoryClub Inowrocławia
Savchenko Gallery
Nadal pracujemy i działamy razem!

Dzień 86.
Wczoraj otrzymaliśmy niespodziewane i cenne prezenty od naszych żołnierzy-obrońców bohaterskiej 92 brygady zmechanizowanej około Charkowa.
Ostre fragmenty odłamków z rosyjskich rakiet są nawet niebezpieczne dla trzymania w rękach. Okropne kawałki
kultury rosyjskiej. Prawdziwa okrutna istota kanibalistycznego kraju-terrorysty…
I już mamy czerwoną flarę na Dzień, kiedy zwyciężymy!
Już dzisiaj na granice czeka na odprawę nowy ładunek pomocy od naszych darczyńców, za które nie przestajemy dziękować od całego serca.
Za kilka dni pomoc trafi do potrzebujących, ratując życie i zaszczepiając nadzieję w przyszłość ludzkości.Działamy dalej!
Pomożemy Ukrainie- Zwyciężymy Razem!

Dzień 78
Dzięki prywatnej inicjatywie naszych przyjaciół darczyńców z Wielkiej Brytanii (wiele leków i różnych potrzebnych dla wojska przedmiotów) oraz Fundacji British-Ukrainian Aid – 80 najwyższej jakości kołowrotów (przywiezionych osobiście do Lwowa przez Levko Tymoshchuk) udało nam się dostarczyć bardzo potrzebnych leków Wasilkiw z obwodu Kijowskiego.
Leki taktyczne, rękawice rozładunkowe, (uszyte przez Alexander Chernokun, za koszty zebrane przez Ксенія Найденко i naszą Fundację), bielizna, respiratory, defibrylatory, antybiotyki itp. z Rotory Club Innowrocław( Leonard Franciszek Berendt ) , już dostarczone do 1 Batalionu 28 Brygady w Odesie – dostarczył Орест Смішко, oraz Timur Amanow do 95 i A 3085 brygady w pobliżu Perejasławia
Dzięki Waszym darowiznom w ciągu ostatnich kilku tygodni zebraliśmy dodatkowe 10 900 zł i 1250 euro.
Z tego 6 tys. zł otrzymaliśmy od naszych przyjaciół-partnerów z Fundacji Morze z akcji „Sitodruk dla Ukrainy” – Dziękujemy Mateusz Żywicki!!
Tak więc w najbliższych dniach będziemy mogli zakupić kolejną partię niezbędnych rzeczy, które dostarczymy wraz z innymi paczkami, które jeszcze czekają na transport i o czym niezwłocznie poinformujemy.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczą w zbiórkach rzeczowych, darowiznach pieniężnych, pakowaniu, przenoszeniu, transportu i przekazywania, dostarczania bezpośrednio do rąk żołnierzy (często z narażeniem własnego życia)
Dziękujemy naszym pracownikom Savchenko Gallery . Praca naszego zespołu w takich nieprostych czasach i okolicznościach jest nieoceniona.
Lina Lina Ulyana Savchenko Olga Savchenko Anastasiya Lysyuk Vasyl Savchenko Natalia Frankowska
Dziękujemy każdemu szczególnie i wszystkim razem!

Dzień 69.
Dzięki pomocy Aliny Romanyuk, która osobiście dostarczyła kilka dużych waliz z lekami z USA. Leki taktyczne zostały już przekazane żołnierzom 125. batalionu we Lwowie, część kliniczna leków została dostarczona do punktu medycznego 135. batalionu Wasylkiwowskiego TRO ( kierowniczka P. Vyhovska Oksana ).Poza koordynacją, działalnością i zbieraniem niezbędnych rzeczy, aby pomóc Ukrainie, stale otrzymujemy fundusze od przyjaciół-darczyńców, którzy wspierają nasze działania.
Dzięki tym środkom samodzielnie kupujemy wszystko, według stalic potrzeb i wysyłamy na Ukrainę.

Dzięki darowiźnie gdańskiego Studia SOS (1790 Zł) zakupilismy 85 koszulek wojskowych, także kosztem innych darczyńców prywatnych, zakupiono 120 par rękawiczek taktycznych(8 160Zł).
Wszystko to wkrótce trafi do ukraińskich żołnierzy na linii frontu.

Dzień 66.
Kilka dni temu duży bus z pomocą polsko-niemiecko-austrijskiej społeczności pojechał do krasnokuckiej gminy obwodu charkowskiego, gdzie przebywało ponad 10 tysięcy migrantów. Obecnie w obozie letnim jest 120 miejsc noclegowych. Ubrania i żywność dystrybuowane są zgodnie z potrzebami.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc.
Na naszą prośbę przesłano nam listę osób i firm, które od początku wielkiej wojny w Ukrainie wysłały 4 przesyłki.

Prywatne osoby :
1.Kerstin Apel, Sabine Gottlich i Thomas Thieme
Od nich pochodziła pościel, kołdry, poduszki, ręczniczki, gaśnice i teraz 2 kartony środków higieniczno – opatrunkowych,
2. Panie emerytki : Ingrid Schieser i Christel Bruder (Niemki) – zorganizowały zbiórkę wśród znajomych: rzeczy dla dzieci i kobiet.
Firmy:
1. Stadtisches Gymnasium Riesa – nauczyciele i młodzież zorganizowali zbiórkę na 1 transport, który jeśli dobrze pamiętam pozostał w Przemyślu – pod opieką jakiejś Parafii. (rzeczy dla dzieci, kobiet i zwierzaków).
2.Grundschule Zeithain
3. Firma Marienhuette GmbH z Grazu w Austrii,
4. Firma ATF GmbH z Leopoldshagen, Niemcy .
5. Firma Fuchs Fertigteilwerke GmbH, Zeithain
6. Zahnarztpraxis Spillecke, Prosen
7. Pracownicy firmy UNIVERLOG Sp. z o.o.

Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Łopusińskiej i wszystkim partnerom, kto się dołączył za zebranie i koordynację wszystkich tych ładunków.
Dziekujemy Yulia Khomchyn za pomoc w dostawie z Medyki do Lwowa, a Natalia Klyuchnyk za koordynacje i dostawę ładunków do odbiorców.

Fundacja “Savchenko” oraz Savchenko Gallery nie zmniejszaja swojej aktywności w zbieraniu, kupowaniu i koordynowaniu pomocy dla Ukrainy w najważniejszych miejscach i dostawie bezpośrednio w ręki potrzebujących.

26.04.2022 z inicjatywy Rotary Club Inowrocław otwarto wystawę malarstwa i grafiki Serhiy Savchenko, na rzecz pomocy Ukrainie w Galerii Miejskiej Inowrocławia.
Dzięki Rotary Club udało się zebrać pomoc humanitarną o wartości 13 500 zł!
W najbliższym czasie zebrane leki i niezbędne rzeczy zostaną wysłane na Ukrainę przez Fundacje “Savchenko”.
Drodze ludzi , przyjaciele, jesteście niesamowici!
Dziękuję od nas wszystkich za pomoc, współczucie i wsparcie!
Specjalne podziękowania dla Leonard Franciszek Berendt za inicjatywę i nieocenioną pomoc w organizacji tego wydarzenia.
Dziękujemy dyrekcji Galerii Miejskiej Inowrocławia za zaproszenie i gościnność.
Wielkie ludzkie czyny dokonywane są małymi, realnymi kroczkami.
Kilka dni temu odwiedził naszą galerię młody przystojny chłopak, który przekazał 710 złotych zebranych przez uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika o pomoc Ukraińcom uciekającym przed wojną.
Postanowiliśmy przekształcić je w koszyczki wielkanocne i skierować je bezpośrednio do rąk osób, które nie mają teraz możliwości wypieku i przygotowania własnych ciastek wielkanocnych. Dzięki pomocy Юля Хомчин i Marta Bilska otrzymaliśmy adresy i kontakty takich rodzin. To było niezwykle wzruszające, gdy wielkanocne dary wpadły w ręce tych ludzi, którzy po utracie domu odzyskują wiarę w ludzkość. Wszystko to stało się możliwe dzięki wspaniałej inicjatywie gdańskich dzieci, które swoje ciepło i wsparcie przekazały także dzieciom ukraińskim.
Dziękuję również za przygotowanie i pomoc w dostarczeniu prezentów:
Ustym Fedko, Natalia Ortenia, Andriy Nakorchevski Iryna Zhenchur,Lida Kravchuk, Lina Lina ( Lina Savchenko) Leonard Berendt Art
Dzień 56.
Kolejnych 150 turniketom medycznych, zakupionych za koszty zebrane dzięki Państwa darowizn, zostało wysłanych do naszych obrońców. Każdy z nich ma na celu zapobieganie utracie krwi przy ciężkich urazach, każdy z nich może uratować nie jedno życie.
Dziękujemy serdecznie za koordynację i nieocenioną pomoc Yulia Khomchyn  i  Lwówski Instytut Strategii Kultury.
Dziękuję każdemu szczególnie i wszystkim razem, którzy dołączają i pomagają!
Za wolny świat przeciwko ciemności barbarzyństwa.

49 dni …
49 dni pracy, wzajemnego wsparcia, głębokiej ludzkiej empatii, współpracy i walki o najważniejsze wartości Wolnego Świata.
49 dni nadziei, że koszmar wojny ostatecznie zakończy się zwycięstwem cywilizacji, wolności i ludzkości.
Z pomocą prawdziwych przyjaciół Ukrainy z Polski i Niemców, Gruzji i Wlocow, Słowenii i Francji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, i całego świata, oraz ich datków finansowych i materialnych wysłano w Ukrainę kolejny transport z niezbędnymi rzeczami.

Z początku kwietnia na koszt darczyńców zakupiono:
– obuwie taktyczne, 93 szt. -27 900 zł
– turnikety medyczne, 400 szt. – 40 000 zł
– power banki solarne, 8 szt. – 1391,96 zł
– plecaki taktyczne 15 szt. – 1698,91 zł.
Wszystkie zakupione i przekazane przez Państwo w ramach darowizny rzeczowej (z wyjątkiem 200 turniketom, które są jeszcze w drodze) już zostały dostarczone do 3. Roty Strzeleckiej,«Młót» 125. Batalionu Obrony Terytorialnej Lwowa, indywidualnych żołnierzy tego samego 125. Batalionu, innych jednostek do Obrony Terytorialnej Kijowa, do 128. Brygady Szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy , dla żołnierzy 92 Brygady Zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy, region Charkowa, Batalionu Lwów OUN, Batalionu Karpatka Sich, i do Użhorodzkiej Przychodni Onkologicznej.

Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim naszym darczyńcom, ludziom, którzy mimo trudnych, niespokojnych czasów znajdują siłę, hojność i odwagę, by pomóc i wesprzeć opór Chrobrej Ukrainy w walce z okrutnym i bezczelnym agresorem.

Pracujemy dalej!

30 dzień…

Dzięki Wam i Waszemu wsparciu zebraliśmy i wysłaliśmy już w Ukrainę 5 transportow z niezbędnymi rzeczami. To łącznie około 250+ opakowań.
Leki, odzież, wyposażenie taktyczne, higiena i ochrona, produkty humanitarne i nie tylko.
Ponad połowa tych przedmiotów została zebrana w Galerii, reszta było zakupiono bezpośrednio za Państwa darowizny pieniężne .

Wszystką pomoc już została przekazana :
-do Odeskiej terytorialnej obrony, za pośrednictwa „Ruchu Wolontariatskiego Palanytsia” @palianytsia_volunteer, koordynatorka Maria Lysyuk
-w Centrum Dystrybucji Humanitarnej w Teplyku, regionu Winnicy, koordynatorka Natalia Klyuchnyk
-dla żołnierzy 92 Brygady Zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy, region Charkowa, kolegom artystom i nie tylko ze 125 Batalionu Obrony Terytorialnej Lwowa, Batalionu Lwów OUN,
Obrona Terytorialna Kijowa, koordynator Kostyantyn Shumskyy
– do Mostivskej wspólnoty terytorialnej w pobliżu Voznesenku, obwód Mykolaiv, koordynator Natalia Babans’ka.

Duży transport z pomocą humanitarną wysłała przez wspólnotę polsko-niemiecka. Za koordynacji Joanny Łopusińskiej i Natalia Klyucznyk pomoc została doręczona do Centrum pomocy humanitarnej we Lwowie.

Dodatkowo za wsparcia naszych partnerów, @InstytutStrategiiKultury we Lwowie – Юля Хомчин i Dmytro Romaniv z @Boomerangboardshop , udało nam się dostarczyć niezwykle ważny humanitarny ładunek medyczny (około 4 tony leków i sprzętu!!) – prezent i darowizna szczerych przyjaciół ze Szwecji Industriflyg ( https://www.industriflyg.com) dla Kijowskiego Klinicznego Szpitalia Dziecięcego № 7, koordynatorka Evgeniya Burlaka
Leki i sprzęt ze Szpitala Uniwersyteckiego Karolinska i Szpitala Uniwersyteckiego Sahlgrenska (około 3 tony) do Lwowskiego Szpitala Obwodowego dla Weteranów Wojennych i Represjonowanych w im. Jurija Łypy

Na dzień dzisiejszy na pomoc dla Ukrainy otrzymaliśmy darowizny pieniężne w wysokości:
45 593,92 zł , 12 229 euro, 2475 USD.

<a href=”https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ar1o-gA2sW5GqmBngNcWwTBlgysU6IGk/edit?usp=sharing&ouid=112725789197506788884&rtpof=true&sd=true”>Lista darowizn rzeczowych, która jest na bieżąco aktualizowan</a>
<a href=”https://docs.google.com/document/d/1-oZWURBX6E9YJ9f2w_nFJE3mXfDsRg5Fw3ou8bB2VlU/edit?usp=sharing”>Lista potrzeb dla zbiórki</a>Jednocześnie informujemy , że nadal kontynujemy naszą główną działalność – poszerzenie i popularyzacje wspolczesnej kultury i sztuki. Nasza galeria jest otwarta dla mieszkańców i gości Gdańska w zwykłym trybie.
W bieżących miesiącach zaplanowaliśmy caly szereg wydarzeń artystycznych i edukacyjnych. Z pewnością będziemy Państwo informować o wszystkich naszych najnowszych wydarzeniach. .
Tez informujemy ze uz działa sklep internetowy Savchenko Gallery. https://savchenkogallery.com/shop/

Serdecznie dziękujemy za każdy przejaw człowieczeństwa i ciepło, jakie każdy z Was ofiarował swoją szczerą pomocą nam i Ukrainie.

Pracujemy dalej!
Pomożemy Ukrainie-Zwyciężymy Razem!!

#SaveUkraine, #GdanskPomaga #putnhujlo #UkrainaPolska

 

15.03.2022
15 dni pracy 🙌🏻
4 autobusy 🚐
196 pudełek z pomocą humanitarną 🇺🇦
To zasługa każdego z Was!
Dziękuję wszystkim, którzy do nas dołączyli. Kto uczestniczył w poszukiwaniu, zakupie, sortowaniu, pakowaniu i dostarczaniu wszystkiego, co niezbędne na Ukrainę.
Specjalne podziękowania dla wszystkich, którzy pomagają finansowo. Każdy wkład jest teraz ważny.
Zdjęcia Sofiia Lupul💛
11.03.2022
Pojechało!!
Drugi i trzeci Bus z Gdańska do Ukrainy!
Zasoby komunikacji, latarki, power banki, baterie, akumulatory, kamizelki taktyczne, nakolanniki, apteczki indywidualne, okulary taktyczne, rękawice, bielizna termoaktywna, buty taktyczne, plecaki, dużą ilość środków medycznych, 150 aptecznych apteczek, wojskowe taśmy i ciepłe ubrania i inne rzeczy 89 pudełek dużych i małych. Wszystko to zbierają nasi drodzy przyjaciele w postaci rzeczy i funduszy.
Większość ładunku została wysłana do Centrum Logistyki Humanitarnej w Teplyku w rejonie Winnicy, gdzie część potrzebnych przedmiotów trafi do lokalnej obrony, posłuży do spoczynku setek uchodźców ze wschodu i trafi do innych miejsc, w których jest potrzebne. Centrum logistyczne skieruje również pomoc w najpotrzebniejsze miejsca. Część lekarstw z naszego ładunku humanitarnego przekazaliśmy także lwowskiemu obwodowemu szpitalowi dla weteranów wojennych im. Y. Lypy.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną przesyłkę, która jest gotowa do transportowania.
Otrzymaliśmy także znaczną część środków zebranych ze sprzedaży dzieł sztuki w naszej galerii.
Wszystko to stało się możliwe tylko dzięki Wam i Waszemu wielkiemu sercu, drodzy przyjaciele.
Otrzymaliśmy także znaczną część środków zebranych ze sprzedaży dzieł sztuki.
Pracujemy dalej!
Pomożemy Ukrainie-Zwyciężymy Razem!!
6.03.2022
10 Dni…
Pierwsze paczki z Savchenko Gallery już we Lwowie:
Latarki, power banki i termiczne ubrania już pojechali w dobre recy do Ukraińskiej straży Graniczne i Batalion OUN.
Resztę rzeczy: medykamenty, cieple rzeczy, taktyczne towary już pakujemy do Teplyckiej Terytorialnej obrony i batalion w Gaysynie, Winnytska oblast.
Czekamy jutro na nowy bus z paczkami!
Dziękujemy wszystkim naszym serdecznym przyjaciołom z Gdańska i Rzeszowa i całego zdrowego Świata!
Pracujemy dalej! Zwyciężymy Razem!