Tytuł

W związku z agresją Rosji na Ukrainę od dzisiaj nasza galeria będzie pełniła funkcję centrum koordynacyjnego pomocy wolontariuszy dla: Obrońców Ukrainy i obywateli Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do szukania schronienia w przyjaznej Polsce.
Dołącz do naszej inicjatywy. Pomagajmy.
Za linkiem lista koniecznych rzeczy, które prosimy o przyniesienie na adres:
Savchenko Gallery: ul. Garbary 8. 80-827, Gdańsk, Polska

Wszystkie zebrane  i zakupione przedmioty trafią bezpośrednio do jednostek wojskowych lub organizacji wolontariackich,
medycznych centrów  oraz do konkretnych osób potrzebujących pomocy  w Ukrainie.

Możesz również pomóc w przekazywaniu darowizn pieniężnych:
Nasze konta Bankowe:
Tytuł przelewu: darowizna “Pomoc Ukrainie”
Fundacja «Savchenko»

ZŁOTY: PL 55 1240 5400 1111 0011 0466 2783
USD: PL 86 1240 5400 1787 0011 0466 2666
EURO: PL 29 1240 5400 1978 0011 0466 2581
Pay Pal: info@savchenkofoundation.com

Jednocześnie informujemy, że nie przerywamy naszej pracy jako galerii sztuki.
Jak zawsze możesz kupić najlepsze prace swoich ulubionych autorów.
100% zysku galerii zostanie przekazane na wsparcie Ukrainy.

Jesteśmy otwarci od 11.00 do 19.00 od poniedziałku do soboty.
W inny czas prosimy telefonować 24/7:
+48 737 794 711, +380676751215 – Serhiy Savchenko
+ 48 790 300 517 – Lina Savchenko.

Pomożemy Ukrainie.
Zwyciężymy razem!

Dzień 78
Dzięki prywatnej inicjatywie naszych przyjaciół darczyńców z Wielkiej Brytanii (wiele leków i różnych potrzebnych dla wojska przedmiotów) oraz Fundacji British-Ukrainian Aid – 80 najwyższej jakości kołowrotów (przywiezionych osobiście do Lwowa przez Levko Tymoshchuk) udało nam się dostarczyć bardzo potrzebnych leków Wasilkiw z obwodu Kijowskiego.

Leki taktyczne, rękawice rozładunkowe, (uszyte przez Alexander Chernokun, za koszty zebrane przez Ксенія Найденко i naszą Fundację), bielizna, respiratory, defibrylatory, antybiotyki itp. z Rotory Club Innowrocław( Leonard Franciszek Berendt ) , już dostarczone do 1 Batalionu 28 Brygady w Odesie – dostarczył Орест Смішко, oraz Timur Amanow do 95 i A 3085 brygady w pobliżu Perejasławia
Dzięki Waszym darowiznom w ciągu ostatnich kilku tygodni zebraliśmy dodatkowe 10 900 zł i 1250 euro.
Z tego 6 tys. zł otrzymaliśmy od naszych przyjaciół-partnerów z Fundacji Morze z akcji „Sitodruk dla Ukrainy” – Dziękujemy Mateusz Żywicki!!
Tak więc w najbliższych dniach będziemy mogli zakupić kolejną partię niezbędnych rzeczy, które dostarczymy wraz z innymi paczkami, które jeszcze czekają na transport i o czym niezwłocznie poinformujemy.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczą w zbiórkach rzeczowych, darowiznach pieniężnych, pakowaniu, przenoszeniu, transportu i przekazywania, dostarczania bezpośrednio do rąk żołnierzy (często z narażeniem własnego życia)
Dziękujemy naszym pracownikom Savchenko Gallery . Praca naszego zespołu w takich nieprostych czasach i okolicznościach jest nieoceniona.
Lina Lina Ulyana Savchenko Olga Savchenko Anastasiya Lysyuk Vasyl Savchenko Natalia Frankowska

Dziękujemy każdemu szczególnie i wszystkim razem!

Dzień 69.
Dzięki pomocy Aliny Romanyuk, która osobiście dostarczyła kilka dużych waliz z lekami z USA. Leki taktyczne zostały już przekazane żołnierzom 125. batalionu we Lwowie, część kliniczna leków została dostarczona do punktu medycznego 135. batalionu Wasylkiwowskiego TRO ( kierowniczka P. Vyhovska Oksana ).

Poza koordynacją, działalnością i zbieraniem niezbędnych rzeczy, aby pomóc Ukrainie, stale otrzymujemy fundusze od przyjaciół-darczyńców, którzy wspierają nasze działania.
Dzięki tym środkom samodzielnie kupujemy wszystko, według stalic potrzeb i wysyłamy na Ukrainę.

Dzięki darowiźnie gdańskiego Studia SOS (1790 Zł) zakupilismy 85 koszulek wojskowych, także kosztem innych darczyńców prywatnych, zakupiono 120 par rękawiczek taktycznych(8 160Zł).
Wszystko to wkrótce trafi do ukraińskich żołnierzy na linii frontu.

Dzień 66.
Kilka dni temu duży bus z pomocą polsko-niemiecko-austrijskiej społeczności pojechał do krasnokuckiej gminy obwodu charkowskiego, gdzie przebywało ponad 10 tysięcy migrantów. Obecnie w obozie letnim jest 120 miejsc noclegowych. Ubrania i żywność dystrybuowane są zgodnie z potrzebami.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc.
Na naszą prośbę przesłano nam listę osób i firm, które od początku wielkiej wojny w Ukrainie wysłały 4 przesyłki.

Prywatne osoby :
1.Kerstin Apel, Sabine Gottlich i Thomas Thieme
Od nich pochodziła pościel, kołdry, poduszki, ręczniczki, gaśnice i teraz 2 kartony środków higieniczno – opatrunkowych,
2. Panie emerytki : Ingrid Schieser i Christel Bruder (Niemki) – zorganizowały zbiórkę wśród znajomych: rzeczy dla dzieci i kobiet.
Firmy:
1. Stadtisches Gymnasium Riesa – nauczyciele i młodzież zorganizowali zbiórkę na 1 transport, który jeśli dobrze pamiętam pozostał w Przemyślu – pod opieką jakiejś Parafii. (rzeczy dla dzieci, kobiet i zwierzaków).
2.Grundschule Zeithain
3. Firma Marienhuette GmbH z Grazu w Austrii,
4. Firma ATF GmbH z Leopoldshagen, Niemcy .
5. Firma Fuchs Fertigteilwerke GmbH, Zeithain
6. Zahnarztpraxis Spillecke, Prosen
7. Pracownicy firmy UNIVERLOG Sp. z o.o.

Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Łopusińskiej i wszystkim partnerom, kto się dołączył za zebranie i koordynację wszystkich tych ładunków.
Dziekujemy Yulia Khomchyn za pomoc w dostawie z Medyki do Lwowa, a Natalia Klyuchnyk za koordynacje i dostawę ładunków do odbiorców.

Fundacja “Savchenko” oraz Savchenko Gallery nie zmniejszaja swojej aktywności w zbieraniu, kupowaniu i koordynowaniu pomocy dla Ukrainy w najważniejszych miejscach i dostawie bezpośrednio w ręki potrzebujących.

26.04.2022 z inicjatywy Rotary Club Inowrocław otwarto wystawę malarstwa i grafiki Serhiy Savchenko, na rzecz pomocy Ukrainie w Galerii Miejskiej Inowrocławia.
Dzięki Rotary Club udało się zebrać pomoc humanitarną o wartości 13 500 zł!
W najbliższym czasie zebrane leki i niezbędne rzeczy zostaną wysłane na Ukrainę przez Fundacje “Savchenko”.
Drodze ludzi , przyjaciele, jesteście niesamowici!
Dziękuję od nas wszystkich za pomoc, współczucie i wsparcie!
Specjalne podziękowania dla Leonard Franciszek Berendt za inicjatywę i nieocenioną pomoc w organizacji tego wydarzenia.
Dziękujemy dyrekcji Galerii Miejskiej Inowrocławia za zaproszenie i gościnność.
Wielkie ludzkie czyny dokonywane są małymi, realnymi kroczkami.
Kilka dni temu odwiedził naszą galerię młody przystojny chłopak, który przekazał 710 złotych zebranych przez uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika o pomoc Ukraińcom uciekającym przed wojną.
Postanowiliśmy przekształcić je w koszyczki wielkanocne i skierować je bezpośrednio do rąk osób, które nie mają teraz możliwości wypieku i przygotowania własnych ciastek wielkanocnych. Dzięki pomocy Юля Хомчин i Marta Bilska otrzymaliśmy adresy i kontakty takich rodzin. To było niezwykle wzruszające, gdy wielkanocne dary wpadły w ręce tych ludzi, którzy po utracie domu odzyskują wiarę w ludzkość. Wszystko to stało się możliwe dzięki wspaniałej inicjatywie gdańskich dzieci, które swoje ciepło i wsparcie przekazały także dzieciom ukraińskim.
Dziękuję również za przygotowanie i pomoc w dostarczeniu prezentów:
Ustym Fedko, Natalia Ortenia, Andriy Nakorchevski Iryna Zhenchur,Lida Kravchuk, Lina Lina ( Lina Savchenko) Leonard Berendt Art
Dzień 56.
Kolejnych 150 turniketom medycznych, zakupionych za koszty zebrane dzięki Państwa darowizn, zostało wysłanych do naszych obrońców. Każdy z nich ma na celu zapobieganie utracie krwi przy ciężkich urazach, każdy z nich może uratować nie jedno życie.
Dziękujemy serdecznie za koordynację i nieocenioną pomoc Yulia Khomchyn  i  Lwówski Instytut Strategii Kultury.
Dziękuję każdemu szczególnie i wszystkim razem, którzy dołączają i pomagają!
Za wolny świat przeciwko ciemności barbarzyństwa.

49 dni …
49 dni pracy, wzajemnego wsparcia, głębokiej ludzkiej empatii, współpracy i walki o najważniejsze wartości Wolnego Świata.
49 dni nadziei, że koszmar wojny ostatecznie zakończy się zwycięstwem cywilizacji, wolności i ludzkości.
Z pomocą prawdziwych przyjaciół Ukrainy z Polski i Niemców, Gruzji i Wlocow, Słowenii i Francji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, i całego świata, oraz ich datków finansowych i materialnych wysłano w Ukrainę kolejny transport z niezbędnymi rzeczami.

Z początku kwietnia na koszt darczyńców zakupiono:
– obuwie taktyczne, 93 szt. -27 900 zł
– turnikety medyczne, 400 szt. – 40 000 zł
– power banki solarne, 8 szt. – 1391,96 zł
– plecaki taktyczne 15 szt. – 1698,91 zł.
Wszystkie zakupione i przekazane przez Państwo w ramach darowizny rzeczowej (z wyjątkiem 200 turniketom, które są jeszcze w drodze) już zostały dostarczone do 3. Roty Strzeleckiej,«Młót» 125. Batalionu Obrony Terytorialnej Lwowa, indywidualnych żołnierzy tego samego 125. Batalionu, innych jednostek do Obrony Terytorialnej Kijowa, do 128. Brygady Szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy , dla żołnierzy 92 Brygady Zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy, region Charkowa, Batalionu Lwów OUN, Batalionu Karpatka Sich, i do Użhorodzkiej Przychodni Onkologicznej.

Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim naszym darczyńcom, ludziom, którzy mimo trudnych, niespokojnych czasów znajdują siłę, hojność i odwagę, by pomóc i wesprzeć opór Chrobrej Ukrainy w walce z okrutnym i bezczelnym agresorem.

Pracujemy dalej!

30 dzień…

Dzięki Wam i Waszemu wsparciu zebraliśmy i wysłaliśmy już w Ukrainę 5 transportow z niezbędnymi rzeczami. To łącznie około 250+ opakowań.
Leki, odzież, wyposażenie taktyczne, higiena i ochrona, produkty humanitarne i nie tylko.
Ponad połowa tych przedmiotów została zebrana w Galerii, reszta było zakupiono bezpośrednio za Państwa darowizny pieniężne .

Wszystką pomoc już została przekazana :
-do Odeskiej terytorialnej obrony, za pośrednictwa „Ruchu Wolontariatskiego Palanytsia” @palianytsia_volunteer, koordynatorka Maria Lysyuk
-w Centrum Dystrybucji Humanitarnej w Teplyku, regionu Winnicy, koordynatorka Natalia Klyuchnyk
-dla żołnierzy 92 Brygady Zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy, region Charkowa, kolegom artystom i nie tylko ze 125 Batalionu Obrony Terytorialnej Lwowa, Batalionu Lwów OUN,
Obrona Terytorialna Kijowa, koordynator Kostyantyn Shumskyy
– do Mostivskej wspólnoty terytorialnej w pobliżu Voznesenku, obwód Mykolaiv, koordynator Natalia Babans’ka.

Duży transport z pomocą humanitarną wysłała przez wspólnotę polsko-niemiecka. Za koordynacji Joanny Łopusińskiej i Natalia Klyucznyk pomoc została doręczona do Centrum pomocy humanitarnej we Lwowie.

Dodatkowo za wsparcia naszych partnerów, @InstytutStrategiiKultury we Lwowie – Юля Хомчин i Dmytro Romaniv z @Boomerangboardshop , udało nam się dostarczyć niezwykle ważny humanitarny ładunek medyczny (około 4 tony leków i sprzętu!!) – prezent i darowizna szczerych przyjaciół ze Szwecji Industriflyg ( https://www.industriflyg.com) dla Kijowskiego Klinicznego Szpitalia Dziecięcego № 7, koordynatorka Evgeniya Burlaka
Leki i sprzęt ze Szpitala Uniwersyteckiego Karolinska i Szpitala Uniwersyteckiego Sahlgrenska (około 3 tony) do Lwowskiego Szpitala Obwodowego dla Weteranów Wojennych i Represjonowanych w im. Jurija Łypy

Na dzień dzisiejszy na pomoc dla Ukrainy otrzymaliśmy darowizny pieniężne w wysokości:
45 593,92 zł , 12 229 euro, 2475 USD.

<a href=”https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ar1o-gA2sW5GqmBngNcWwTBlgysU6IGk/edit?usp=sharing&ouid=112725789197506788884&rtpof=true&sd=true”>Lista darowizn rzeczowych, która jest na bieżąco aktualizowan</a>
<a href=”https://docs.google.com/document/d/1-oZWURBX6E9YJ9f2w_nFJE3mXfDsRg5Fw3ou8bB2VlU/edit?usp=sharing”>Lista potrzeb dla zbiórki</a>Jednocześnie informujemy , że nadal kontynujemy naszą główną działalność – poszerzenie i popularyzacje wspolczesnej kultury i sztuki. Nasza galeria jest otwarta dla mieszkańców i gości Gdańska w zwykłym trybie.
W bieżących miesiącach zaplanowaliśmy caly szereg wydarzeń artystycznych i edukacyjnych. Z pewnością będziemy Państwo informować o wszystkich naszych najnowszych wydarzeniach. .
Tez informujemy ze uz działa sklep internetowy Savchenko Gallery. https://savchenkogallery.com/shop/

Serdecznie dziękujemy za każdy przejaw człowieczeństwa i ciepło, jakie każdy z Was ofiarował swoją szczerą pomocą nam i Ukrainie.

Pracujemy dalej!
Pomożemy Ukrainie-Zwyciężymy Razem!!

#SaveUkraine, #GdanskPomaga #putnhujlo #UkrainaPolska

 

15.03.2022
15 dni pracy 🙌🏻
4 autobusy 🚐
196 pudełek z pomocą humanitarną 🇺🇦
To zasługa każdego z Was!
Dziękuję wszystkim, którzy do nas dołączyli. Kto uczestniczył w poszukiwaniu, zakupie, sortowaniu, pakowaniu i dostarczaniu wszystkiego, co niezbędne na Ukrainę.
Specjalne podziękowania dla wszystkich, którzy pomagają finansowo. Każdy wkład jest teraz ważny.
Zdjęcia Sofiia Lupul💛
11.03.2022
Pojechało!!
Drugi i trzeci Bus z Gdańska do Ukrainy!
Zasoby komunikacji, latarki, power banki, baterie, akumulatory, kamizelki taktyczne, nakolanniki, apteczki indywidualne, okulary taktyczne, rękawice, bielizna termoaktywna, buty taktyczne, plecaki, dużą ilość środków medycznych, 150 aptecznych apteczek, wojskowe taśmy i ciepłe ubrania i inne rzeczy 89 pudełek dużych i małych. Wszystko to zbierają nasi drodzy przyjaciele w postaci rzeczy i funduszy.
Większość ładunku została wysłana do Centrum Logistyki Humanitarnej w Teplyku w rejonie Winnicy, gdzie część potrzebnych przedmiotów trafi do lokalnej obrony, posłuży do spoczynku setek uchodźców ze wschodu i trafi do innych miejsc, w których jest potrzebne. Centrum logistyczne skieruje również pomoc w najpotrzebniejsze miejsca. Część lekarstw z naszego ładunku humanitarnego przekazaliśmy także lwowskiemu obwodowemu szpitalowi dla weteranów wojennych im. Y. Lypy.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną przesyłkę, która jest gotowa do transportowania.
Otrzymaliśmy także znaczną część środków zebranych ze sprzedaży dzieł sztuki w naszej galerii.
Wszystko to stało się możliwe tylko dzięki Wam i Waszemu wielkiemu sercu, drodzy przyjaciele.
Otrzymaliśmy także znaczną część środków zebranych ze sprzedaży dzieł sztuki.
Pracujemy dalej!
Pomożemy Ukrainie-Zwyciężymy Razem!!
6.03.2022
10 Dni…
Pierwsze paczki z Savchenko Gallery już we Lwowie:
Latarki, power banki i termiczne ubrania już pojechali w dobre recy do Ukraińskiej straży Graniczne i Batalion OUN.
Resztę rzeczy: medykamenty, cieple rzeczy, taktyczne towary już pakujemy do Teplyckiej Terytorialnej obrony i batalion w Gaysynie, Winnytska oblast.
Czekamy jutro na nowy bus z paczkami!
Dziękujemy wszystkim naszym serdecznym przyjaciołom z Gdańska i Rzeszowa i całego zdrowego Świata!
Pracujemy dalej! Zwyciężymy Razem!