Animation Slam 2021

Animation Slam 2021
Festiwal Animacji Żywej. Slam Animation 2021.
To druga edycja tego wydarzenia. Do udziału czynnego zapraszamy zespoły studenckie wraz z ich nauczycielami z akademickich pracowni zajmujących się animacją nie tylko filmową.
Festiwal będzie składał się z trzech wydarzeń mających na celu zbliżyć i zintegrować młodych ludzi zajmujących się animacją filmową i użytkową. Planowane wydarzenia adresowane są do wszystkich młodych ludzi zainteresowanych pierwszymi krokami w tej atrakcyjnej dziedzinie sztuki oraz rozwojem swoich umiejętności animacyjnych, Także do środowisk nauczycielskich, instruktorskich, wśród których stale poszukuje się najefektywniejszych sposobów przekazywania wiedzy i umiejętności warsztatowych.
1. Slam Animation – Symultaniczny całodzienny konkurs realizacyjny etiud filmowych, w którym wezmą udział dwuosobowe zespoły studenckie reprezentujące poszczególne uczelnie będzie otwarty dla wszystkich (studentów, gości Akademii i Festiwalu, którzy zechcą zobaczyć mierzących się z wyzwaniem twórczym młodych realizatorów.) (Aula ASP 5 listopada) .
2. Konkurs filmowy (pokazy) etiud i realizacji dyplomowych stworzonych w poszczególnych pracowniach uczelnianych będzie możliwy do obejrzenia w trzech ośrodkach kultury w Gdańsku – wstęp wolny (Patio ASP, Kinoport w Nowym Porcie, GaleriaSavchenko).
(pokazy 5 i 6 listopada)
3. Konferencja metodyczna „Jak to się robi – polska szkoła animacji 2021″ (6 listopada), na której wymienimy się doświadczeniami pedagogicznymi będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych imam dużą nadzieję że zainteresują się nią takż gdańscy , trójmiejscy nauczyciele plastyki.
Dodatkowo trakcie naszego festiwalu planujemy między innymi spotkania w gdańskich ośrodkach produkcji filmów animowanych w studiach Grupy Smacznego i Kaz Studio w Gdyni.
Symultaniczny konkurs realizacyjny
5 listopada 2021 10.00-18.00 Aula ASP
Przegląd konkursowy studenckich realizacji akademickich
Pokazy filmów:
5 listopada 2021
12.00 – 18.00 Patio ASP
16.00- 18.00 – Kinoport w Nowym Porcie (godziny jeszcze nie potwierdzone)
6 listopada
19.00 – 20.00 Galeria Savchenko
Konferencja metodyczna „Jak to się robi? – polska szkoła animacji 2021″
6 listopada 11.00 – 15.00 Patio ASP
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursów
Prezentacja Nagrodzonych filmów
6 listopada 18.00 Patio ASP
After Party
6 listopada 19.00. Galeria Savchenko
19.00 pokaz nagrodzonych filmów
20.00 Jam animacyjny, dyskusje
Organizatorzy
ASP w Gdańsku
Pracownia Animacji i Działań Wizualizacyjnych (Wydział Grafiki ASP)
Koło Naukowe FK/IK (ASP w Gdańsku)
Partnerzy:
Miasto Gdańsk – Biuro Prezydenta do Spraw Kultury
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
Fundacja Gdańska (opcja)
Savchenko Gallery
Kaz Studio
GS Animation