08.07.2002-08.08.2022
Wernisaż 08.07.2022, godz.20.00

Sztuka w strefie Vip lotniska
Cykl wystaw których celem jest prezentacja sztuki w przestrzeni publicznej w tym malarstwa, grafiki i rzeźby. Wystawy mają mieć charakter międzynarodowy, przez zapraszanie artystów z różnych stron świata którzy tworzą bądź byli na rezydencjach w Gdańskich placówka kulturalnych.

Wystawa „Uniwersum”
Wszechświat w którym razem jesteśmy
Wszechświat który każdy z zaproszonych do wystawy artystów opisuje w inny sposób inaczej o nim opowiada żyjąc w tym samym czasie. I w tej naszej różnorodności tkwi piękno tego świata.

Zaproszeni do udziału artyści to:
Agata Nowosielska
Serhiy Savchenko
Marta Rynkiewicz
Radosław Kobus
———————-

Serhiy Savchenko
savchenkoart.com
sawaart@gmail.com
Urodzony we Lwowie, Ukraina.
Edukacja:
1989-1991 Lwowski Liceum Sztuk Dekoracyjnych i Stosowanych im. I. Trusha, Wydział metalu.
1992-1998 Lwowską Akademią Sztuk Pięknych.Wydział Szkła.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, scenografią, wideo, animacją, rzeźbą uliczną, obiektem.
Założyciel i dyrektor artystyczny Savchenko Gallery i Fundacji Savchenko w Gdań- sku.
Uczestnik wielu wystaw i rezydencji na Ukrainie i w świecie.
Mieszka i pracuje we Lwowie i w Gdańsku.
———————————-
Marta Rynkiewicz
Urodziła się w 1983 roku w Gdańsku. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. Henryka Cześnika, a także grafikę projektową pod kierunkiem prof. Jerzego Krechowicza. Dyplom obroniła w 2009 roku. W latach 2007/2008 studiowała w Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie.

———————-
Agata Nowosielska urodzona w 1982 roku jest malarką współpracującą z galerią Stolarska Krupowicz w Warszawie, kuratorką ( ponad 90 wystaw zrealizowanych w Klubie Żak, ale także wystaw w CSW Łaźnia-Sekwencja czy Gdańskiej Galerii Miejskiej-Paradise lost) i autorką tekstów o sztuce (publikowane w Panoptikum, Exit). Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2006), studiowała w Hochschule für Künste Bremen oraz jest absolwentką Podyplomowych Muzealniczych Studiów Kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2010).
Prace Agaty Nowosielskiej były prezentowane w Niemczech i w Szwecji , również dzięki uprzejmości Fundacji Sztuk Wizualnych Chmura na targach sztuki współczesnej Supermarket w Sztokholmie czy w BWA w Zielonej Górze. Agata Nowosielska jest laureatką Bremerkunststipendium, Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska, Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury, Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska Fundusz Mobilności oraz Stypendium Kultura Polska na Świecie- Instytut Adama Mickiewicza.
———————-
Radosław Kobus urodzony w 1978 r w Częstochowie. Studia na ASP w Poznaniu i ASP w Gdańsku na wydziale malarstwa i grafiki. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego oraz aneks z rysunku w pracowni prof. Marii Targońskiej w 2006 r. Zajmuje się malarstwem sztalugowym,oraz instalacjami i działaniami dźwiękowymi. Od roku 2002 współorganizuje Kolonie Artystów na terenach Stoczni Gdańskiej, w której tworzy pracownie oraz studio nagraniowe muzyki eksperymentalnej. Głównym tematem jego malarstwa jest zagadnienie światła, emanacji, luminescencji barwnej. W jego pracach malarskich można odnaleść nawiązania do struktór i zachowań fal dźwiękowych przedstawionych w abstrakcyjnych krztałtach i kompozycjach.
————

#portlotniczygdansk #gdansk,#Sztuka