21 maja o godzinie 18.00 w Savchenko Gallery na ul. Garbary 8 w Gdansku.

Słowo zawsze było ważne. Nie na próżno okupanci niejednokrotnie niszczyli wszelkie przejawy kultury, źródła z których można było odczytać prawdę.
Teraz w Ukrainie trwa wojna. Każdy głos i każda ręka wolontariusza przybliżają zwycięstwo chroniąc tym samym Europę i cały cywilizowany świat przed niesprawiedliwością i dzikością rosyjskich obyczajów. Dlatego chcemy, aby nasz głos został usłyszany.
Zapraszamy więc wszystkich na wieczór ukraińskiej kobiecej poezji i muzyki. Postaramy się rozmawiać cicho i głośno, będziemy płakać i śmiać się, będziemy mogli się poznać lub spotkać znajomych, bo życie w czasie wojny pozostaje życiem.
Podczas wieczoru zwiedzający będą mieli możliwość przekazania środków na pomoc Siłom Zbrojnym Ukrainy.
Na naszym wieczorze wystąpią takie poetki jak:
Solomiya Mardarovych
Mia Rokosovski
Kseniya Kysylychyn
Oprócz wierszy możne będzie posłuchać muzyki utalentowanych ukraińskich śpiewaczek i piosenkarek:
Rybońka (Kseniya Kysylychyn)
Trava (Uliana Savchenko)
Mariia Demenko
Wstęp wolny

Mariya Demenko
Ukraińska aktorka teatralna i filmową. Urodziła się i studiowała w Kijowie, od 4 lat jest aktorką Odeskiego akademickiego teatru im. Wasyla Wasylka

Rybonka (Ksenia Kysylyczyn).
Przypłynęłam z górskiej ukraińskiej rzeki aż nad morze Bałtyckie. Mieszkam tutaj od kilku lat, pracuję, piszę, gram-śpiewam, czasami zajmuję się tłumaczeniami.


Solomiia Mardarovych . Poetka, aktorka teatru (Fundacja “Banina”; Warszawa, Polska), dziennikarka, wolontariuszka, prowadząca i organizatorka wydarzeń artystycznych.


Mia Rokosowski. O sobie: poetka, tłumaczka slam-poezji i nie tylko

Uliana Savchenko. “Mam na imię Savchenko Ulyana, jestem że Lwowa, mam 17 lat, uczę się w 11 klasie, rysuję, piszę wiersze, piosenki, gram na gitarze. Nie mam co więcej opowiedzieć…”