Wieczór poezji TRAVAAA
Sobota 29,04,2023, 19.00
Savchenko Gallery

Poetka przedstawi nam swoje najnowsze liryczne utwory oraz wykona kilka swoich własnych piosenek na akustycznej gitarze. Wszystkie utwory zabrzmią po raz pierwszy na żywo.
Wiersze będą brzmiały po ukraińsku, ale wszystkie teksty będą przetłumaczone na polski.
Zapraszamy serdecznie.
Wstęp wolny.

Uliana Savchenko („Travaaa”)
Urodziła się we Lwowie na Ukrainie w 2004 roku w rodzinie artystycznej. W wieku 6 lat rozpoczęła naukę w LSSMSHI (Lwowska Szkoła Muzyczna z Internatem) im. S. Kruszelnickiej, gdzie doskonaliła grę na skrzypcach, a fortepian był dodatkowym obowiązkowym instrumentem. W 2017 roku wstąpiła do Narodowej Organizacji Skautowskiej Ukrainy PLAST. W 2020 roku opuściła szkołę muzyczną i rozpoczęła naukę gry na gitarze podczas edukacji domowej. Rok później dołączyła do początkującego zespołu rockowego FALSHIVI, wtedy też zaczęła pisać poezję i muzykę. Obecnie aktywnie zajmuje się twórczością; pisze teksty piosenek i wiersze, rysuje oraz koncertuje w Polsce.
“…Swoje pierwsze wiersze zacząłem pisać w lutym 2019 roku, w tym samym czasie założyłem konto na Instagramie, na którym publikowałem wszystkie moje wiersze. Obecnie będę je udostępniał na portalu społecznościowym Twitter. W swoim dorobku mam około 150 wierszy… Wraz z początkiem kwarantanny w 2020 roku zacząłem uczyć się gry na gitarze i pisania piosenek. . Po inwazji rosyjskiej przyjechałem do Polski, gdzie zacząłem samodzielnie koncertować. Do tej pory stworzyłem około 50 autorskich piosenek…”