Radosław Kobus
„Mikro noise” live act
13.05.2023 19.00-21.00
Noc muzeów

Interdyscyplinarny projekt w którym uczestniczą widzowie.
Będzie wskazane robienie wszystkiego tego czego nie wolno robić z obrazem w muzeum.
Czyli: dotykanie, drapanie paznokciem, pocieranie, skrobanie tym co ma się w kieszeni, szuranie obrazem po podłodze, stukanie palcem w płótno itp.
Obrazy będą podłączone mikrofonami Piezo do sprzętu audio przez co będą wydawały dźwięki robiąc powyżej opisane czynności. Akcja zostanie nagrana, a materiał opublikowany w postaci cyfrowej płyty w której widzowie biorący udział w projekcie staną się jego współautorami.
——————————————————-
Radosław Kobus urodzony w 1978 r w Częstochowie. Studia na ASP w Poznaniu i ASP w Gdańsku na wydziale malarstwa i grafiki. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego oraz aneks z rysunku w pracowni prof. Marii Targońskiej w 2006 r. Zajmuje się malarstwem sztalugowym,oraz instalacjami i działaniami dźwiękowymi. Od roku 2002 współorganizuje Kolonie Artystów na terenach Stoczni Gdańskiej, w której tworzy pracownię oraz studio nagraniowe muzyki eksperymentalnej. Głównym tematem jego malarstwa jest zagadnienie światła, emanacji, luminescencji barwnej. W jego pracach malarskich można odnaleźć nawiązania do struktur i zachowań fal dźwiękowych przedstawionych w abstrakcyjnych kształtach i kompozycjach.
Wydawnictwa.

Wstęp wolny.

Live translacja w galerii 13.05.2023

Nagrania z  Galerii