Serdecznie zapraszamy na pierwsze w październiku wydarzenie w ramach projektu „Usłyszeć obraz = zobaczyć dźwięk”., które odbędzie się przy wsparciu i dofinansowaniu ze środków Miasta Gdańsk.
Koncert «Lipi & Prymityw Band». To spotkanie jak zawsze będzie niezwykłe i ciekawe. Tym razem w przestrzeni Savchenko Gallery zabrzmi nie tylko świetna muzyka od «Lipi & Prymityw Band», ale także wyśmienitą poezją. Poeta i muzyk Tomasz Lipski zaprezentuje swoją poezję z tomika poetyckiego „Prymityw”, wydanego z okazji 25- lecia działalności poetyckiej.
Zapraszamy do ekscytującego świata muzyki, poezji i sztuk wizualnych
Wstęp wolny.

Lipi & Prymityw Band – poezja + muzyka
Zespół wykonuje autorskie kompozycje/etno, folk, blues, piosenka autorska/ akompaniując poecie i autorowi tekstów Tomaszowi Lipi Lipskiemu. Zespół ma na koncie płytę CD pt.”Więzień miłości” z 2012r. Obecnie promują najnowszy tom poezji Lipskiego pt. „Prymityw” z 2019r.
Zespół tworzą:
Tomasz Lipi Lipski – jembe, głos
Arek Ignaciuk – gitara
Maria Chmielarz – Podejko – flet
Adam Gierasimiuk – gitara basowa
Tomasz Lipski- ur. w Gdańsku. Poeta, muzyk, animator kultury. Członek zespołu Ikenga Drummers oraz współzałożyciel zespołu Lipi & Czemuś, z którym wydał płytę „Więzień miłości”. Brał udział w wielu projektach muzycznych i teatralnych. Jego teksty i wiersze tłumaczono na język litewski. Ma na swoim koncie cztery książki poetyckie ( Fotografie mej pamięci – 1995, Pierwsze słowo – 1998, Opowieści z buszu – 2005, Prymityw – 2018). Debiutował w Grupie Poetyckiej „Wrzesień”, z która był związany od jej początku, od 1994r. Publikował w prasie lokalnej oraz w pismach literackich w kraju. Jest laureatem wielu konkursów poetyckich. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury (2005, 2008, 2011, 2018).
Przez kilka lat prowadził audycje autorskie w radiowęźle w Areszcie Śledczym. W 2014 roku wydał dzięki dofinansowaniu Służby Więziennej w Gdańsku, antologię poezji osób osadzonych w Areszcie Śledczym w Gdańsku p.t. „Powiew wolności.”
W 2018 r. wydał tomik poetycki pt.: „Prymityw”, z okazji 25- lecia działalności poetyckiej.
Książka „Prymityw” jest czwartym autorskim tomikiem wierszy Tomasza „Lipi” Lipskiego. Wydana została w 2018 roku. Tomik jest wzbogacony ilustracjami autora oraz napisany jego autorską czcionką. Za edycję książki odpowiada artystka, pracownik Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Edyta Majewska. Projekt ten powstał z okazji 25-lecia działalności artystycznej „Lipi” Lipskiego.

Wideorealcja z Koncertu

Fotorelacja z Koncertu 01,10,2021