Fundacja “Savchenko”.
Przy współpracy ze stowarzyszeniem “Art Therapy”
Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejne, niezwykłe wydarzenie z cyklu Savchenko Gallery: “Usłyszeć obraz = zobaczyć dźwięk”. Wystąpią Grzegorz “Stanley” Stanek oraz Kacper “Xankish” Drzeżdżon czyli wielokrotnie nagradzani i doceniani artyści sceny beatboxowej.
Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00, 05.09.2021 w Savchenko Gallery na ulicy Szafarnia 11, lokal U10 w Gdańsku. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!
Grzegorz “Stanley” Stanek , wicemistrz Mistrzostw Polski w beatboxie 2021 w kategorii duety jako Akus. Beatboxem zajmuje się od 16 lat. W swoich kompozycjach łączy wokalną perkusję ze śpiewem i melodią. Większość z utworów, które zaprezentuje to materiał autorski, który powstał na przestrzeni ostatnich dwóch lat. “Będę prezentować swój głos bez nagłośnienia, wykorzystując tylko akustykę pomieszczenia. Doświadczenie dźwięku jest wtedy jeszcze bardziej surowe i prawdziwe, serdecznie zapraszam do Savchenko Gallery w Gdańsku”
Kacper “Xankish” Drzeżdżon pochodzący z Władysławowa jest chodzącym wulkanem pełnym ognia, inspiracji i pozytywnej energii. Pasjonuje się sztuką beatboxu od 2013 roku, nieustannie zdobywając upragnione tytuły (Mistrz Polski Polish Beatbox Battle 2021 w kat. Solo oraz 3-cie miejsce na międzynarodowym Baltic Coast Beatbox Battle 2019). Od tego czasu artysta rozwija się jako muzyk, beatboxer, DJ oraz barman wkładając dużo serca w każdą ze swoich pasji. Twórczość to własne kreacje oraz spersonalizowane aranżacje znanych utworów muzycznych oscylujących w granicach gatunków d’n’b, dance, elektroniczna oraz house. Ma na swoim koncie już ponad 300 koncertów, grając przed takimi sławami jak Quebonafide, Tau, O.S.T.R., Dharni czy Gene Shinozaki.
Fotorelacja z koncertu. Foto: Serhiy Savchenko