Open call artystów w 10-dniowej art-rezydencji  „Freedoms” w Gdyni-Gdańsku!

Organizator: Catena Artistorium we współpracy z Savchenko Gallery

22 marca – 1 kwietnia 2020 r.
Freedoms, Gdańsk

Dołącz do międzynarodowej grupy artystów podczas 10-dniowej rezydencji w Gdańsku (Polska), historycznym miejscu i jednym z największych ośrodków kultury w Polsce. Pod przewodnictwem amerykańskiego artysty Lucasa Reinera uczestnicy zostaną zaproszeni do zgłębienia tematu wolności, którego dynamizm najlepiej wyraża nasza zdolność do wyboru i zaangażowania.
Program rezydencji będzie naprzemiennie obejmował pracę indywidualną i zbiorową, warsztaty (malowanie, projektowanie graficzne, foto-wideo, performance, instalacja, pisanie …), wizyty kulturalne i spotkania z najważniejszymi artystami miasta.

Lucas Reiner
Lucas Reiner urodził się w Los Angeles w Kalifornii w 1960 roku. Jest malarzem, rytownikiem i fotografem, dzieląc swój czas między Los Angeles i Berlinem. Uczęszczał do Parsons School of Design i New School for Social Research w Nowym Jorku, Otis Art Institute w Los Angeles oraz Parsons School of Design i American College w Paryżu.
Od 2001 r. Artysta koncentruje się na tym, co nazywa „portretem” krawężników w swoim rodzinnym mieście, badając formalne zderzenie między wzrostem organicznym a ograniczeniami współczesnego życia miejskiego.

Partnerze:
Galeria Savchenko
„TuBAZA”

Kto może ubiegać się o aplikacje?
Wszyscy artyści wizualni z dyplomem ukończenia studiów lub historią poprzednich koncertów i co najmniej rok doświadczenia w studio.
Procedura aplikacji:
Aby złożyć wniosek, wyślij CV (w tym stopnie naukowe, wcześniejsze i nadchodzące programy, doświadczenie studyjne) na adres info@catenart.org. Odpowiedź zostanie udzielona w ciągu dziesięciu dni roboczych od złożenia wniosku.
Opłata za uczestnictwo:
Opłata za uczestnictwo wynosi 300 EUR. Opłata ta obejmuje transport na miejscu, wstęp do muzeum, obiadokolację i zakwaterowanie w pokojach jednej płci w 2/3 ppl. Nie obejmuje transportu do i z Gdańska oraz lunchu.
Szczegółowy programu zostano wysłany do wszystkich uczestników.