„Cyfrowe Konfrontacje-A chromatyka”.

„Cyfrowe Konfrontacje – A chromatyka”

23,10,2020- 06,11,2020

                   

 

Wernisaż:

23 października 2020 r.
godzina 18.00
Szafarnia 11, 80-755 Gdańsk, Polska

Łukasz Butowski, Kamila Bednarska,Charlotte Biszewski, Ksawery Kirklewski, Wojciech Kołacz (Otecki), Karol Lewalski, Barnaba Mikułowski, Paweł Puzio, Vasyl Savchenko,Serhiy Savchenko, Sławomir Witkowski, Martyna Wędzicka-Obuchowicz.

«Jako pisarz odkryłem, że są pewne rzeczy, do których nadal potrzebuję pióra, są pewne rzeczy,

do których potrzebuję komputera, a do pewnych rzeczy potrzebuję pisaka. I rodzaj instrumentu, którego używam, ma ogromny wpływ na moje pisanie.»

Rozmowa o Informacje
Wywiad z Umberto Eco, przeprowadzony przez Patricka Coppocka, luty, 1995.

Rozpoczynając dyskusję na temat sztuki cyfrowej, warto określić podejście, które wyznacza, jak postrzegasz całą branżę — które z dwóch słów w swojej percepcji akcentujesz. Narzędzie i technika nieuchronnie wpływają na sam wynik wykonania, chociaż pożądany rezultat dyktuje odpowiednie użycie materiałów. To naprawdę prowadzi nas do filozoficznego pytania, co jest pierwsze.
Używając języka pikseli, bitmap i kolorów, twórcy robią unikalne dzieła sztuki, oparte na opracowanie pomysłu za pomocą narzędzi analogowych i cyfrowych. Zastanawiają widza wielością warstw i kroków, na końcu prawie niemożliwe jest określenie, jak dokładnie każdy utwór został zrealizowany i jaki procent jest w pełni cyfrowy.

Obecnie istnieje tylko jedna przestrzeń, wolna od wszelkich ograniczeń i restrykcji. Zgadłeś — przestrzeń cyfrowa. Dlaczego więc nie polepszyć rzeczywistości dzięki augmentacji?
Dwunastu artystów tworzy przestrzeń, w której możesz obudzić się formami, kolorami
i pomysłami.

 

Wystawa w ASP, Gdansk-360 degrees